img

Kedves Látogató!

Amint azt hamarosan látni fogod, az íjászat egy olyan sport, amelyet bárki, bármikor elkezdhet -  legyen fiatal, idősebb, gyenge, erős, vagy mozgáskorlátozott - akár sportot, hobbit, kikapcsolódást, vagy családi programot keres.
Így Te is bátran belevághatsz ebbe, akár már a következő szabad hétvégéden. Alább egy rövid  összefoglalót találhatsz arról, hogy milyen íjászati módok léteznek e sporton belül. De vigyázz! Az íjászat valóban nagyon fertőző, így könnyen megeshet, hogy bár rátalálsz a kedvenc irányodra, de nem lesz teljesen monogám a kapcsolatod vele. Sport, életmód, hagyomány, élmény. A Magyar Íjász Szövetség élménydús böngészést kíván számodra!


Pályaíjászat

Akiknek komolyabb céljai vannak az íjászsporttal, netán olimpiai részvétel és éremszerzés a cél, azoknak a pályaíjászatot ajánljuk. A pályaíjászok ismert távolságról lőlapokra lőnek. Ez elsőre egyszerűen hangzik, de ha azt vesszük, hogy egy versenynapon egy íjásznak közel 200 lövést kell leadnia, akkor már érezhető ennek az íjászatnak a nehézsége.
Bővebben a pályaíjászatról


3D íjászat

Ez egy igazán izgalmas íjászati mód, melynek lényege, hogy háromdimenziós, élethű állatalakos célokat kell eltalálnia az íjásznak. A 3D-s íjászversenyek nehézségét az adja, hogy az íjász soha nem tudhatja előre, hogy milyen állatokat, milyen távolságra helyeznek ki a verseny rendezői. Azoknak ajánljuk ezt a íjászatot, akik szeretnek a természetben, a friss levegőn sportolni, és az ismeretlen kihívásokban rejlő izgalmakat keresik.
Bővebben a 3D íjászatról


Terepíjászat

Ez az íjászati mód olyan, mintha a pályaíjászatot összevegyítettük volna a 3D íjászattal. Itt az íjászok természetben, változatos terepviszonyok mellett (innen ered a terepíjászat elnevezés) próbálják eltalálni a kihelyezett lőlapokat, amelyek egy részét ismert távolságra (a verseny alatt megmondják hány méterre van a cél), másik részét ismeretlen távolságra helyezik ki. Azoknak ajánljuk ezt az íjászati módot, aki szeret jókat túrázni és kihívásnak éli meg azt, hogy a céltábla közepébe jutasson egy nyílvesszőt.
Bővebben a terepíjászatról


Történelmi Íjászat

A magyar őstörténet szerves része az merevszarvú, fából, szaruból és ínrostokból készített íj. Jelenkorunkban ismét reneszánszát éli a régmúlt íjászatának felelevenítése. Azoknak ajánljuk a történelmi íjászatot, akiket vonz az íj egyszerű felépítésében rejlő kihívás (pl. nincs irányzék, csak ösztönös célzás), akik szívesen magukra öltenek egy-egy verseny alkalmával korhű, történelmi jellegű ruhákat.
Bővebben a történelmi íjászatról


Futásíjászat

A futásíjászat a középtávfutás és az íjászat ötvözete. Az igazi kihívást az adja, hogy a futva leküzdött kilométerek alatt úgy kell leadni a lövéseket, hogy az íjász a nyílröptetés pillanatában kontrollálni tudja a szapora levegővételtől mozgó felsőtestét. Azok számára ajánljuk ezt az íjászati módot, akik a futás monotonitásába szívesen becsempésznének valami izgalmat, plusz kihívást.
Bővebben a futásíjászatról


Lovasíjászat

A lovasíjászat magyar gyökereire méltán büszkék lehetünk. Egy ló hátán ülve előre, oldalra és hátrafelé nyilazni nem csupán egy sport, hanem egy életérzés is. A lovasíjászatot azoknak ajánljuk, akik a lovak szeretete mellett érdeklődnek az ősi sztyeppei nomád népek harcmodora iránt.
Bővebben a lovasíjászatról


Vadászíjászat

A vadászíjászat nem csupán óriási kihívás, hanem egyfajta természetközeli élmény is. A vadásznak közel kell kerülnie az elejteni kívánt vadhoz, és ez nagyon sok felkészülést gyakorlást és ügyességet kíván. Azoknak ajánljuk a vadászíjászatot, akik vonzódnak a vadászathoz, de abban nem a minél több vad elejtésének örömét, hanem a „közelkerülés művészete” okozta élmények keresik.
Bővebben a vadászíjászatról


Egyesületeink régiók szerint:

Budapesti és Pest-Megyei régió
Dél-Alföldi régió
Dél-Dunántúli régió
Észak-Alföldi régió
Észak-Magyarországi régió
Közép-Dunántúli régió
Nyugat-Dunántúli régió