Banda Árpád Taipeiben versenyez az Universiade-n

"A kötelező edzés viszonylag jól ment az első és utolsó sorom is 114 (/120) lett. Folyamatos balos szél volt jellemző."
...

A kvalifikációt napot 671 körrel, a negyedik helyen zárta.

"Az első 58-as körben még a térdem is remegett. Aztán az 52-t már sokkal jobbank éreztem és szép lassan meg is nyugodtam. Az utolsó körre már a mozgásom is teljesen összeállt."

...

Az első kieséses meccset a 16 közé jutásért az indiai Sagar Kamal ellen lőtte és 7-3 ponttal nyert.

...

A nyolc közé jutásért a moldáv Dan Olaru az ellenfele, akit 6-2 pontszámmal győzött le.

...

Következő ellenfel e a kazah Sultan Duzelbayev. Ismét 6-2 ponntal sikerült nyernie. Árpi a legjobb négy között!

...

A kóreai Lee Seungyun követkzik.
Seungyun csapatban aranyérmet szerzett a riói olimpián, 2013-ban világbajnoki címet szerzett. Ellene sajnos 6-0 ra kikapott Árpi, így a bronzért mérkőzik csütörtökön a szintén kóreai Kim Woojin ellen.

...

Kim Woojin sem könnyű ellefél, mint ahogy ezen a szinten már senki.
25 éves, 2001-ben kezdte az íjászatot és 2009-ben lépett a nemzetközi porondra.
2011-ben és 2015-ben Világbajnokságot nyert, csapatban olimpiai bajnok a 2016-os riói olimpián, ahol egyéniben a rangsorolóban világrekorddal, 72 lövésből 700 ponttal végzett.

A bronzért vívott meccsen Banda Árpád és Kim Woojin eredményei 27-28, 26-28, 27-28, így három nyert szettel 6-0 ponttal Woojin lett a harmadik.

Banda Árpi az Universiádén a negyedik helyen végzett, ami nagyon szép eredmény, gratulálunk!